Знецінення ринку ІТ розробників та студій в Україні

  • Головна
  • arrow right
  • Знецінення ринку ІТ розробників та студій в Україні

Знецінення ринку ІТ розробників та студій в Україні

Ринок ІТ послуг в Україні, тема особлива, адже не всі знають як варитися у всій цій каші, просто хтось ще новачок, а комусь занадто пощастило. З розвитком технологій і цілої галузі, почало з‘являтися все більше підприємств, компаній, студій, а через це і сайтів, проектів, додатків та остального. Звісно, разом із цим всім виріс попит на створення цих проектів, про це і подумаємо.

    Із збільшенням попиту на розробку додатків та веб інтерфейсів все більше почало з’являтися бажаючих, кинути свою рутинну працю продавця матеріалів для дому та піти на курси, ну наприклад верстальщика або Frontend Developer, кожен може називати по різному, та суть не змінити. Сьогодні курсів по ІТ галузі більше ніж сайтів у цілому світі напевне, АйТі школа зліва, АйТі колледж зправа, АйТі універ ззаду і всі в один голос пропонують що? Звісно, власні послуги, буцімто ви, платите свої відкладені, йдете до нас, ми вас за 3 місяці по вивчаємо (а є і на 6 місяців і навіть !! на 2 роки), а після будете крутим АйТі меном, з 30-50 дипломами від Гугл, Епл, Амазон, Ебей, Самсунг, Нокіа, Соні і тому подібними. Ми вас влаштовуємо самі на роботу, надаємо все по максимуму, ви головне прийдіть. Молодці, непоганий підхід для продажу власних послуг, АЛЕ…. Але все дуже сумно, адже в більшості академій, того рівня, що описано просто не нададуть… А людина, яка платить власні гроші і яка просто не розуміється у всьому цьому, звісно буде вважати, що він / вона крутий спеціаліст, який має заробляти вже як мінімум $5000. 
    Ось, після півроку навчання, після ще півроку пошуку такої роботи, людина просто починає розуміти, що десь мене надули, нагло і безцеремонно і що вона робить першим ділом? Починає розвиватись, без надії на ці 5000, що думалося гадалося раніше, тепер ставка знижується до самого мінімуму, адже він взяв збереження, пішов вчитися, півроку навчався і підробляв на хліб з водою (або комуналку), потім ще стільки ж шукав роботу і цілий рік він просто втратив, потрібно відбивати це хоч якось. Починає шукати варіанти і о чудо, в нас є фріланс проекти!!! Де більшість підприємців, які хочуть взяти розробку подешевше і зробити по швидше, але які ціна та швидкість, така власне і якість. І що робить наш АйТі мен, знаходить декілька проектів із знайомими для нього назвами, тегами, описами, технологіями і перебиває усі ставки, що ставились до нього, а потім, прийде такий самий він або вона і переб’є ставку нашого МеНа і так постійно аж поки підприємці, які залишають проекти на фріланс проектах не подумають, а чому я маю платити Колі 20$ в годину, якщо тут є такі ж профі, які з сертифікатами з курсів ІТ хочуть 500 грн? Фініш, кінець, занавіс.

    Звісно, на цю тему можна спілкуватися і думати вічно але як і завжди, у кожного свої думки і мислення на цей рахунок, та хочу наголосити, імена, курси, ціни вигадані, це не приклад когось наголосити чи показати, це лише стаття.